ana SAYfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ana SAYfa

:::.....hoşGELDİniz....:::::

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Afyon Kocatepe Üniversitesi tanıtım

YazarMesaj
emre
Admin
emre

Afyon Kocatepe Üniversitesi tanıtım Empty
MesajKonu: Afyon Kocatepe Üniversitesi tanıtım   Afyon Kocatepe Üniversitesi tanıtım Icon_minitimeÇarş. Eyl. 12, 2007 2:41 pm

GENEL TANITIM

Kültür Merkezlerimiz
****** Kültür Merkezi

Afyon Kocatepe Üniversitesi ****** Kültür Merkezinin tarihi binası 1908 yılında İttihat ve Terakki Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi olarak yaptırılmıştır. Son dönem Osmanlı eseri olan bu binanın üst katı 1922 yılında İngilizlerin işgali sırasında tamamen yanmıştır. Daha sonra tamir edilerek bugünkü halini alan bina sırası ile ****** İlkokulu, Sinema Salonu, Öğretmenler Lokali, Ticaret Lisesi, Demokrat Parti Evi ve Afyon Lisesi ek binası olarak hizmet vermiştir.

1974 yılında Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokuluna tahsis edilen ve 31 yıldır üniversiteye hizmet veren bu tarihi mekan halen Afyonkarahisar kültür hayatının kalbi niteliğinde bir merkez durumundadır. Bu amaçla binada eskiyen unsurlar değiştirilip binanın bakımı yapılarak oluşturulan bir sergi salonu, bir toplantı salonu ve bir kitap kulübü üniversitemiz öğrencileri, öğretim elemanları ve Afyonkarahisarlılara hizmet vermektedir.

- Kitap Kulübü

27 Mart 2001 tarihinde törenle hizmete açılan AKÜ ****** Kültür Merkezi Kitap Kulübünde öncelikli olarak Afyon Kocatepe Üniversitesinin yayınları, diğer üniversitelerin yayınları, güncel kitaplar, üniversite öğrencilerinin yaptıkları el ürünleri ve üniversiteyi tanıtıcı ürünler satışa sunulmuştur.

- Ömer Faruk Atabek Sergi Salonu

27 Mart 2001 tarihinde törenle hizmete açılan Afyonkarahisarlı ünlü hattat merhum Ömer Faruk Atabek'in adının verildiği ****** Kültür Merkezi sergi salonunda bugüne kadar pek çok eser sergilendi. Fotoğraf, resim, ağaç-yontu, karikatür, seramik gibi farklı dallarda sergilenen eserler öğrenciler ve Afyonkarahisar halkı tarafından büyük ilgi görmektedir.

- Kocatepe Toplantı Salonu

Afyon Kocatepe Üniversitesinde 5 Aralık 2001 tarihinde hizmete açılan ****** Kültür Merkezinde Kocatepe adı verilen 120 kişilik toplantı salonu, konferans, basın toplantısı ve benzeri faaliyetler için hazırlanmıştır.

M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi

Üniversitemizin kuruluşundan itibaren rektörlük binası olarak kullanılan ve tarihi dokusu korunarak restore edilen bina kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkeze Afyonkarahisar'a büyük hizmetleri olan merhum milletvekili M. Rıza Çerçel'in adı verilirken binada bulunan 130 kişilik salona da üniversitenin kuruluşu ile ilgili derneğin başkanı olarak görev alan ve bu konuda önemli hizmetleri bulunan Afyonkarahisar Noteri Ahmet Tunçer'in adı verilmiştir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası