ana SAYfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ana SAYfa

:::.....hoşGELDİniz....:::::

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dershaneden afişli özür

YazarMesaj
tutsak11

Dershaneden afişli özür Empty
MesajKonu: Dershaneden afişli özür   Dershaneden afişli özür Icon_minitimePerş. Eyl. 13, 2007 2:23 pm

Dershaneden afişli özür
ÖSS deneme sınavında öğrencilerine yöneltilen soruda "İstiklal Marşı'nın alenen aşağılandığı" gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Uğur Dershaneleri, kentin çeşitli bölgelerine astığı ve üzerinde İstiklal Marşı'ndan dizelerin olduğu afişlerle, İstiklal Marşı'nın kabulünün 85'inci yıldönümünü kutladı. Uğur Dershaneleri Kayseri Kurucu Müdürü Mustafa Elmasdere, "Bu afişlerin ÖSS deneme sınavındaki soruyla ilgisi yok. Çünkü, bu tür ilan ve afişlerin planlaması yılbaşında yapılır. Birkaç hafta önce genel merkezimiz tarafından bastırılarak bize gönderildi. Ancak, yaşanan olaylar nedeniyle asılmaları 1 - 2 gün gecikti" dedi.

Öğrencinin kıyafeti sık sık değişmesin

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretim yılının sona ermesine birkaç ay kala bir genelgeyle, öğrenci kıyafetlerinin sık değiştirilmemesi uyarısında bulundu.

Öğrenci kıyafetlerine ilişkin okul yönetimlerinin uygulamaları karşısında artan veli şikayetleri üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından genelge yayımlandı. Öğrenci kıyafetleri konusunda gerekli mevzuat olmasına karşın, uygulamada sorunlar yaşandığı, öğrenci kıyafetlerinin seçiminin yakınmalara neden olduğu belirtilen genelgede okul yönetimlerine uyarılarda bulunuldu. Bakanlık belirlenecek kıyafetlerin öncelikle ekonomik, sade, öğrenciye yakışan ve pedagojik esaslara uygun olması gerektiğini vurguladı. Genelgede, bir sonraki yıl giyilecek kıyafetlerin en geç mayıs ayının ilk haftası içerisinde ilan edilmesinin gerekli görüldüğü de duyuruldu.

Dershaneden afişli özür
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-